in

СмешноСмешно

Квиз кој со одговорите ќе ве изненади! [КВИЗ]

Квиз кој ќе ве натера да размислите и дознаете нови нешта!

 • Прашање од

  Во собна температура, сулфурот е тврд

  • Точно
  • Неточно
 • Прашање од

  Кашалот е еден вид на кит

  • Точно
  • Неточно
 • Прашање од

  Бран, како физичка појава се создава од вибрации

  • Точно
  • Неточно
 • Прашање од

  Келвин е мерка единица за температура

  • Точно
  • Неточно
 • Прашање од

  Англија се наога во Јужна Америка

  • Точно
  • Неточно
 • Прашање од

  Стадионот на Барселона е Сантиаго Бернабеу

  • Точно
  • Неточно
 • Прашање од

  Месут Озил игра за репрезентацијата на Турција

  • Точно
  • Неточно
 • Прашање од

  Делфините се цицачи?

  • Точно
  • Неточно
 • Прашање од

  Значењето на Панта Реи е „памти па врати“

  • Точно
  • Неточно

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote