in

УбавоУбаво СлаткоСлатко СмешноСмешно Што?Што? WTFWTF НервозенНервозен ТаженТажен

Ретко кој може да одговори точно на сите 5 прашања! (КВИЗ)

Ретко кој може да одговори точно на сите 5 прашања на овој квиз!

 • Прашање од

  Банкси е уметник најпознат по неговите:

  • Цртежи
  • Улична уметност
  • Скулптури
  • Глина
 • Прашање од

  Како е презимето на овој глумец?

  • Rogen
  • Schwarzenegger
  • Galifianakis
  • Cumberbatch
 • Прашање од

  Партенонот е храм изграден во чест на кој бог?

  • Атина
  • Зевс
  • Посејдон
  • Афродита
 • Прашање од

  Како се вика агентот кој го глуми Will Smith во Men in Black?

  • Eye
  • Jay
  • Kay
  • Ell
 • Прашање од

  Која е следната бројка во Пи после 3,14?

  • 1
  • 3
  • 5
  • 7

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

4 поени
Upvote Downvote