in

СлаткоСлатко Што?Што? ТаженТажен СмешноСмешно УбавоУбаво

Обидете се да го решите овој КВИЗ по општо знаење!

 • Прашање од

  На кој дел од телото можеме да ја најдеме коската fibula?

  • Нозе
  • Раце
  • Градниот кош
  • Рбетен столб
 • Прашање од

  Во која година Титаник потонал во Атланскиот океан?

  • 1909
  • 1912
  • 1945
  • 1894
 • Прашање од

  Кој ја напишал книгата Lord of the Rings?

  • J.K. Rowling
  • Stephen King
  • J.R.R. Tolkien
  • John Grisham
 • Прашање од

  Како се вика филмот во кој Chris Hemsworth го толкува ликот на James Hunt?

  • Rush Hour
  • Formula
  • Rush
  • Ford v Ferrari
 • Прашање од

  ‘Losing my religion’ е песна на:

  • R.E.M.
  • Radiohead
  • Foo Fighters
  • Green Day
 • Прашање од

  Во која држава се наоѓа Stonehenge?

  • Шкотска
  • Ирска
  • Велс
  • Англија

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

4 поени
Upvote Downvote