in

КВИЗ за астрологија и за хороскопските знаци!

 • Прашање од

  Колку хороскопски знаци постојат?

  • 6
  • 10
  • 12
  • 14
 • Прашање од

  Секој знак припаѓа на еден од 4 елементи. Кој се тие?

  • Сонце, дожд, снег и ветер
  • Океан, река, дожд и езеро
  • Земја, воздух, вода и оган
  • Плаво, црвено, зелено и жолто
 • Прашање од

  Како се вика човекот што студира астрологија?

  • Астрологист
  • Астролог
  • Медиум
  • Хороскопер
 • Прашање од

  Кој е првиот знак во хороскопот?

  • Риби
  • Водолија
  • Овен
  • Лав
 • Прашање од

  Доколку сте родени на 14 фебруари, тогаш на кој знак припаѓате?

  • Шкорпија
  • Водолија
  • Рак
  • Риби
 • Прашање од

  Овенот, лавот и стрелецот се какви елементи?

  • Земја
  • Оган
  • Вода
  • Ветер

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote