in

КВИЗ за љубителите на серијата – THE BIG BANG THEORY!

Тестирај го своето знаење.

 • Прашање од

  Како е името на сестрата на Sheldon?

  • Missy
  • Sheila
  • Marcie
  • Casey
 • Прашање од

  Во кој универзитет работат Sheldon, Leonard и Raj?

  • USC
  • Stanford
  • UCLA
  • Caltech
 • Прашање од

  На кој спрат е станот на Sheldon и Leonard?

  • прв
  • петти
  • трети
  • четврти
 • Прашање од

  На кое овошје е алергична Amy?

  • Авокадо
  • Банана
  • Киви
  • Јаболко
 • Прашање од

  Како е името на кучето на Rajesh?

  • Buttercup
  • Sweetie
  • Cinnamon
  • Cardamom
 • Прашање од

  Како е името на шоуто што Sheldon го снима?

  • Fun Flags featuring Sheldon Cooper
  • Fun with Flags, with Dr. Sheldon Cooper
  • Flag Fun by Sheldon
  • Sheldon Cooper Presents: Fun with Flags

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote