in

Фановите на Billie Eilish ќе одговорат точно на овој КВИЗ

Доколку се сметаш за вистински фан, тогаш потребно е да одговориш барем 5 од поставените 6 прашања.

 • Прашање од

  Кога е нејзиниот роденден?

  • 1ви Октомври
  • 18ти Декември
  • 28ми Март
  • 15ти Јули
 • Прашање од

  Како се вика нејзиното куче?

  • Fangs
  • Alfredo
  • Pepper
  • Willow
 • Прашање од

  Каква кола вози Billie?

  • Mustang
  • Lamborghini
  • Mercedes
  • Challenger
 • Прашање од

  Кој од следните артисти имаше колаборација со Billie во 2018?

  • Khalid
  • Finneas
  • Lana del Ray
  • Tyler, the Creator
 • Прашање од

  Од кого има постер во својата соба таа?

  • Miley Cyrus
  • Justin Bieber
  • Avril Lavigne
  • Ne-Yo
 • Прашање од

  Во кој спот тарантула искача од нејзината уста?

  • Bad Guy
  • All The Good Girls Go To Hell
  • You Should See Me In A Crown
  • Lovely

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote