in

Овој КВИЗ е за фановите на Ed Sheeran!

 • Прашање од

  Во која песна можеме да го најдеме стихот „Cause we were just kids when we fell in love“?

  • Eraser
  • Castle on the hill
  • Perfect
  • Photograph
 • Прашање од

  Како Ed ги нарекува своите фанови?

  • Sheeranites
  • Sheerios
  • Sheeranators
  • A – Teamers
 • Прашање од

  Како е целосното име на Ed?

  • Ed Yannis Sheeran
  • Ed Christopher Sheeran
 • Прашање од

  Стихот „Baby, I just want to dance“ е од која песна?

  • Thinking out loud
  • Galway girl
  • Shape of you
  • Perfect
 • Прашање од

  Во која серија глумеше Ed?

  • The Walking Dead
  • Breaking Bad
  • Game of Thrones
  • Stranger Things
 • Прашање од

  Како се вика првиот сингл што е Ed го снимил?

  • The A Team
  • Lego House
  • Photograph
  • Dive

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote