in

КВИЗ за еден од најбогатите луѓе во светот – ИЛОН МАСК!

 • Прашање од

  Која од следниве компании не е во сопствеништво на Маск?

  • Tesla
  • The Boring Company
  • Open AI
  • AstraZeneca
 • Прашање од

  Која година е роден Маск?

  • 1971
  • 1986
  • 1964
  • 1981
 • Прашање од

  Илон Маск има изјавено дека најверојатно живееме во компјутереска симулација.

  • Точно
  • Неточно
 • Прашање од

  Илон Маск ја создал PayPal.

  • Точно
  • Неточно
 • Прашање од

  Како се вика сопругата на Илон?

  • Линда
  • Грајмс
  • Бети
  • Мелиса

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote