in

Кој го толкува ликот на Chandler во Friends? КВИЗ за љубителите на сериите!

Доколку сте љубител на сериите, обидете се да го тестирате вашето знаење.

 • Прашање од

  Кој го толкуваше ликот на Chandler во серијата Friends?

  • Matt LeBlanc
  • Matthew Perry
  • David Schwimmer
  • Paul Rudd
 • Прашање од

  Која фраза стои на постерот со НЛО во канцеларијата на Mulder од серијата X-Files?

  • I want to believe
  • Trust no one
  • We are not alone
  • The truth is out there
 • Прашање од

  Кој лик од серијата The Office одгледува цвекло?

  • Angela
  • Creed
  • Michael
  • Dwight
 • Прашање од

  Како се вика „мајката на змејовите“ во GOT?

  • Sansa
  • Elizabeth
  • Cersei
  • Daenerys
 • Прашање од

  Како се вика ликот на Jared Harris во мини серијата Chernobyl

  • Valery Legasov
  • Boris Shcherbina
  • Vasily Ignatenko
  • Anatoly Dyatlov
 • Прашање од

  Во која серија се појавува ликот Ted Mosby?

  • The Office
  • Parks and Rec
  • How I Met Your Mother
  • Modern Family

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote