in

Овој КВИЗ е за љубителите на холивудските филмови!

Тестирај го твоето општо знаење за филмовите од Холивуд.

 • Прашање од

  Кој актер го глумеше Grinch во филмот “How the Grinch Stole Christmas”?

  • Will Smith
  • Bill Murray
  • Jim Carrey
  • Eddy Murphy
 • Прашање од

  Кој измислен град е домот на младиот Superman?

  • Smallville
  • Central City
  • Gotham
  • Star City
 • Прашање од

  Како се вика женскиот ликот од Scooby-doo со црвена коса?

  • Ann
  • Alex
  • Daphne
  • Linda
 • Прашање од

  Кој го режираше Pulp Fiction?

  • Samuel L Jackson
  • Quentin Tarantino
  • Steven Spielberg
  • Christopher Nolan
 • Прашање од

  Кој лик го глумел Mark Hamill во анимираните филмови на DC?

  • Joker
  • Batman
  • Superman
  • Flash
 • Прашање од

  Како се вика првиот филм на Harry Potter?

  • Harry Potter and The Chamber of Secrets
  • Harry Potter ad The Half Blood Prince
  • Harry Potter and The Prisoner of Azkaban
  • Harry Potter and The Sorcerer’s Stone

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote