in

КВИЗ за првата сезона од FRIENDS!

 • Прашање од

  Кој лик прв збори на самиот почеток на серијата?

  • Rachel
  • Chandler
  • Monica
  • Joey
 • Прашање од

  Како се вика играта со карти што групата ја игра за пари?

  • Black Jack
  • Gin Rummy
  • Poker
  • Hearts
 • Прашање од

  Што наоѓа Phoebe во лименката за сок?

  • Уво
  • Прст
  • Око
  • Нокт
 • Прашање од

  Во која боја ги претвора алиштата Rachel?

  • Жолта
  • Розева
  • Виолетова
  • Плава
 • Прашање од

  Кој број беше станот на Chandler пред да биде променет во 19?

  • 4
  • 7
  • 13
  • 17
 • Прашање од

  Кој му кажа на Ross дека ќе има син?

  • Phoebe
  • Joey
  • Chandler
  • Rachel

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote