in

СлаткоСлатко УбавоУбаво Што?Што? СмешноСмешно WTFWTF НервозенНервозен ТаженТажен

Само интелигентните ќе одговорат на 5 од 6 прашања на овој КВИЗ!

 • Прашање од

  Која е најдолгата река во Велика Британија?

  • Реката Темза
  • Реката Трент
  • Реката Брент
  • Реката Северн
 • Прашање од

  Која е најмала држава во светот?

  • Ватикан
  • Еритреја
  • Монако
  • Сан Марино
 • Прашање од

  Кој ја измислил сијалицата?

  • Алберт Ајнштајн
  • Бенџамин Френклин
  • Томас Едисон
  • Исак Њутн
 • Прашање од

  Колку коски има човечкото тело?

  • 300
  • 206
  • 276
  • 213
 • Прашање од

  Како се вика стравот од височина?

  • Клаустрофобија
  • Акрофобија
  • Арахнофобија
  • Астрафобија
 • Прашање од

  Колку карти има во еден шпил?

  • 56
  • 60
  • 54
  • 52

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

6 поени
Upvote Downvote