in

Колку добро го познавате Joey од Friends? (КВИЗ)

Доколку одговориш 5/6 прашања на овој квиз, ти си вистински фан на Joey и серијата Friends.

 • Прашање од

  Кое од следните НЕ е име на една од седумте сестри на Joey?

  • Mary Angela
  • Cookie
  • Tina
  • Carmella
 • Прашање од

  Која е омилената храна на Joey?

  • Пица
  • Сендвичи
  • Хамбургери
  • Шпагети
 • Прашање од

  Каде НЕ работел Joey?

  • Museum of Natural History
  • Department store
  • Country club
  • Christmas tree farm
 • Прашање од

  Како е името на плишаниот пингвин на Joey?

  • Hugsy
  • Pete
  • Waddle
  • Cuddles
 • Прашање од

  Како се вика измислениот пријател на Joey и која е неговата професија?

  • Yes
  • No
  • Maurice, вселенски каубоец
  • Martin, таен шпиун
 • Прашање од

  Како е презимето на Joey?

  • Tribbiani
  • LeBlanc
  • Bing
  • Geller

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote