in

Кој се појавува во филмот The Incredible Hulk? Квиз за филмовите на МАРВЕЛ! (КВИЗ)

 • Прашање од

  Во првиот филм на Iron Man, Tony Stark е киднапиран кога оди во која држава?

  • Иран
  • Сирија
  • Авганистан
  • Казакстан
 • Прашање од

  Во кој град се случува F1 трката на која присуствува Tony Stark?

  • Berlin
  • Monaco
  • Milan
  • Jakarta
 • Прашање од

  Кој Avenger се појавува во The Incredible Hulk?

  • Steve Rogers
  • Natasha Romanoff
  • Tony Stark
  • Thor
 • Прашање од

  Каде живеат Frost Giants во филмот Thor?

  • Nidavellir
  • Svartalfheim
  • Jotunheim
  • Alfheim
 • Прашање од

  Кој е првиот лик кој Loki успева да го стави под сопствено влијание во филмот Avengers?

  • Clint Barton
  • Natasha Romanoff
  • Maria Hill
  • Erik Selvig

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote