in

Колку знаете за МУЗИКАТА? (КВИЗ)

 • Прашање од

  Кој математички симбол беше насловот на првиот албум на Ed Sheeran?

  • *
  • +
  • %
 • Прашање од

  Кој пеач ја испеа песната „Watermelon Sugar“?

  • Harry Styles
  • Charlie Puth
  • Shawn Mendes
  • Zayn Malik
 • Прашање од

  Кој ја напишал песната “Let’s get it on”?

  • Lionel Richie
  • Frank Sinatra
  • Marvin Gaye
  • Chuck Berry
 • Прашање од

  Како е името на биопикот за Elton John?

  • Elton John
  • Rocketman
  • Dancing man
  • Little man
 • Прашање од

  Кој беше најслушаниот артист на Spotify во 2019?

  • Drake
  • Post Malone
  • Travis Scott
  • Taylor Swift
 • Прашање од

  Која група ја сними песната “Wonderwall”?

  • Oasis
  • Pearl Jam
  • Radiohead
  • R.E.M.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote