in

СлаткоСлатко WTFWTF УбавоУбаво Што?Што? СмешноСмешно НервозенНервозен

Само паметните луѓе ќе одговорат 5/6 на овие прашања!!! (КВИЗ)

 • Прашање од

  Колку држави има во Обединетото Кралство?

  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
 • Прашање од

  Каде се наоѓа катедралата Нотр Дам?

  • Лион
  • Марсеј
  • Париз
  • Бордо
 • Прашање од

  Колку играчи има во еден бејзбол тим?

  • 10
  • 9
  • 8
  • 7
 • Прашање од

  Каде се одржале Олимписките Игри во 2016?

  • Лондон
  • Сочи
  • Јужна Кореја
  • Бразил
 • Прашање од

  Која боја се црните кутии на авионите?

  • Портокалови
  • Црни
  • Кафеави
  • Зелени
 • Прашање од

  Од која држава потекнува Цезар салатата?

  • Мексико
  • Италија
  • Грција
  • Шпанија

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

-1 поени
Upvote Downvote