in

Колку ја познавате Италијанската лига? КВИЗ за ФУДБАЛСКИТЕ ФАНАТИЦИ!

 • Прашање од

  Кој е играчот со најмногу постигнати голови во Серија А?

  • Antonio Di Natale
  • Francesco Totti
  • Roberto Baggio
  • Silvio Piola
 • Прашање од

  Кој клуб има најмногу италијански купови?

  • Juventus
  • Inter
  • Lazio
  • Roma
 • Прашање од

  Во кој клуб ја започнал својата професионална кариера Пирло?

  • Inter
  • Milan
  • Brescia
  • Regina
 • Прашање од

  Кој ја освои титулата на италијанската лига во сезоната 1999/2000?

  • Milan
  • Lazio
  • Roma
  • Juventus
 • Прашање од

  За кој клуб играше Roberto Carlos во Серија А?

  • Atalanta
  • Inter
  • Juventus
  • Napoli
 • Прашање од

  Милан ја освои последната своја лигашка титула во која сезона?

  • 2013/14
  • 2011/12
  • 2012/13
  • 2010/11

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote