in

Колку знаете за сериите на NETFLIX? (КВИЗ)

Обидете се да одговорите точно на следниве прашања.

 • Прашање од

  Како е англиското име на серијата La Casa de Papel?

  • Big Heist
  • House of Cards
  • House of Paper
  • Money Heist
 • Прашање од

  Како се вика фикционалниот град од Stranger Things?

  • Star city
  • Douglas
  • Hawkings
  • Hawktown
 • Прашање од

  Better Call Saul е spin-off од која популарна серија?

  • Walking Dead
  • Stranger Things
  • Breaking Bad
  • Sopranos
 • Прашање од

  Во која серија глуми Kristen Bell како Eleanor Shellstrop?

  • The Good Place
  • Parks and Rec
  • Modern Family
  • The Office
 • Прашање од

  Во која сезона од серијата Narcos умира Пабло Ескобар?

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
 • Прашање од

  Henry Cavill е популарен по својата улога Geralt of Rivia во која серија?

  • Sex Education
  • The Last Kingdom
  • Umbrella Academy
  • The Witcher

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote