in

WTFWTF

КВИЗ за популарниот цртан филм – СИМПСОНОВИ!

 • Прашање од

  Во кој град се случува дејството?

  • Quahog
  • Springfield
  • Dimmsdale
  • Portland
 • Прашање од

  Колку е долга една обична епизода од Симпсонови?

  • 1 час
  • 45 минути
  • 30 минути
  • 1.5 часа
 • Прашање од

  Како се вика творецот на Симпсонови?

  • Matt Groeing
  • Seth MacFarlane
  • Lorne Michaels
  • Dan Castellaneta
 • Прашање од

  Како се вика синот од семејството Симпсонови?

  • Kart
  • Stewie
  • Bart
  • Timmy
 • Прашање од

  Кој е Edna Krabappel?

  • Мајката
  • Учителката
  • Ќерката
  • Една од тетките
 • Прашање од

  На кој инструмент свири Lisa?

  • Saxophone
  • Clarinet
  • Xylophone
  • Oboe

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote