in

Кој спортист има најмногу олимписки медали? Квиз за љубителите на СПОРТОТ! (КВИЗ)

 • Прашање од

  Која држава учествувала 3 пати во финалињата на Светските првенства, но никогаш го нема освоено?

  • Англија
  • Уругвај
  • Холандија
  • Југославија
 • Прашање од

  Кој ја освоил клубската награда „играч на годината“ во Челси во 2012 и 2013?

  • Хазард
  • Лампард
  • Мата
  • Дрогба
 • Прашање од

  Кој има остварено најмногу победи во низа без пораз во НБА лигата?

  • Чикаго Булс
  • ЛА Лејкерс
  • Голден Стејт Вориорс
  • Феникс Санс
 • Прашање од

  Кој играч освоил најмногу МВП награди?

  • ЛеБрон Џејмс
  • Стеф Кари
  • Карим Абдул-Џабар
  • Мајкл Џордан
 • Прашање од

  Како уште се познати фудбалскиот клуб Евертон?

  • Карамелите
  • Сините
  • Топџиите
  • Граѓаните
 • Прашање од

  Кој спортист има најмногу олимписки медали?

  • Лео Меси
  • Новак Џоковиќ
  • Рафаел Надал
  • Мајкл Фелпс

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote