in

Неколку прашања за култната франшиза Star Wars! (КВИЗ)

 • Прашање од

  На која раса припаѓа Jabba?

  • Ithorian
  • Jawa
  • Jenet
  • Hutt
 • Прашање од

  На која планета првпат ја среќаваме Rey во филмовите?

  • Farlax
  • Tatooine
  • Dantooina
  • Jakku
 • Прашање од

  Кои суштества живеат во шумата на Endor?

  • Wookiee
  • Ewok
  • Hutt
  • Jawa
 • Прашање од

  Кој е таткото на Boba Fett?

  • Jango Fett
  • Bango Fett
  • Rango Fett
  • Dango Fett
 • Прашање од

  Во кој филм Luke дознава дека Darth Vader е неговиот татко?

  • Return of the Jedi
  • The Empire Strikes Back
  • The Force Awakens
  • Attack of the Clones
 • Прашање од

  Како е вистинското име на Kylo Ren?

  • Tom Solo
  • Rick Solo
  • Ben Solo
  • Frank Solo

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote