in

Кој суперхерој на Марвел е доктор по науки? КВИЗ ЗА СУПЕРХЕРОИТЕ НА МАРВЕЛ!

 • Прашање од

  Кој суперхерој ја добил неговата моќ поради несреќа?

  • Captain Marvel
  • Thor
  • Black Panther
  • Captain America
 • Прашање од

  Кој суперхерој користи Vibranium на него?

  • Thor
  • Ant Man
  • Bucky Barnes
  • Captain Marvel
 • Прашање од

  Кој суперхерој бил во вселената?

  • Ant Man
  • Bucky Barnes
  • Hulk
  • Scarlet Witch
 • Прашање од

  Кој суперхерој беше на страната на Captain America во Civil War?

  • Spider Man
  • Ant Man
  • Natasha Romanoff
  • Vision
 • Прашање од

  Кој суперхерој е доктор по науки?

  • Ant-man
  • Groot
  • Hulk
  • Hawkeye
 • Прашање од

  Кој суперхерој беше избришан од реалноста во Infinity War?

  • Thor
  • Iron Man
  • Peter Quill
  • Rocket

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote