in

Колку знаете за светот на Дизни?! (КВИЗ))

Обидете се да го решите овој квиз.

 • Прашање од

  Како се вика песната од филмот Frozen?

  • Let it snow
  • Let me go
  • Let it go
  • Let it flow
 • Прашање од

  Како се вика женската верзија на Мики Маус?

  • Мили
  • Мини
  • Мика
  • Мила
 • Прашање од

  Кој филм на Дизни има песна со насловот You’re Welcome?

  • Mulan
  • Moana
  • Pocahontas
  • Tangled
 • Прашање од

  Што значи фразата Хакуна Матата?

  • Без грижи
  • Многу љубов
  • Сакам среќа
  • Многу богатство
 • Прашање од

  Анџелина Џоли го толкуваше кој лик од Дизни?

  • Maleficent
  • Snow White
  • Cinderella
  • Elsa
 • Прашање од

  Могли е израснат од кои животни во The Jungle Book?

  • Мечки
  • Тигри
  • Мајмуни
  • Волци

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote