in

Колку добро ја познавате серијата – THE OFFICE (КВИЗ)

 • Прашање од

  Како се вика главниот лик во филмот на Michael – “Threat Level Midnight”?

  • Prison Mike
  • Michael Scarn
  • Michael Scott
  • Matthew Scorr
 • Прашање од

  Кој лик од серијата решава крстозбор на работа?

  • Pam
  • Stanley
  • Dwight
  • Michael
 • Прашање од

  Michael дава отказ од Dunder Mifflin за да започне своја компанија. Како се вика новата компанија?

  • Scott Papers Inc.
  • Mifflin Dunder
  • The Michael Scott Paper Company
  • Limitless Paper
 • Прашање од

  Кој го започна „огнот“ во втората сезона?

  • Kevin
  • Creed
  • Dwight
  • Ryan
 • Прашање од

  Како се вика осогласениот криминалец од Scranton?

  • The Scranton Strangler
  • The Scranton Slasher
  • The Scranton Stealer
  • The Scranton Burglar
 • Прашање од

  Во кој департман работи Holly?

  • Sales
  • Human Resources
  • Sales
  • Accounting

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote