in

КВИЗ за фановите на Twilight!

 • Прашање од

  Која продавница за книги ја посетува Bella?

  • Thunder and Lightning
  • Thunderbird and Whale
  • Birds Nest
  • Barnes and Noble
 • Прашање од

  Кој изговор го дава Cullen за да не оди во училиште за време на сончевите денови?

  • Дека оди на планинарење и кампување
  • Дека оди на сурфање
  • Дека е болен
 • Прашање од

  Mike, Jacob и Bella го гледаат кој филм во New Moon?

  • Pulp Fiction
  • Kill Bill
  • Mean Girls
  • Face Punch
 • Прашање од

  Во кој филм Jacob ја крати својата коса?

  • Breaking Dawn
  • New Moon
  • Eclipse
  • Тој не ја крати косата
 • Прашање од

  Каде одат Edward и Bella за време на нивниот меден месец?

  • Мауи
  • Грција
  • островот Есме
  • Канада
 • Прашање од

  Каква кола вози Edward?

  • Jeep
  • Audi
  • Volvo
  • Tesla

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Leave a Reply

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote