in

Златната жаба може да убие 10 луѓе со нејзиниот отров? Одговорете на следниве прашања за ЖИВОТНИТЕ (КВИЗ)

Дали ќе успееш точно да одговориш на сите прашања? Ајде да дознаеме!

 • Прашање од

  1. Делфините имаат поголем мозок за разлика од луѓето

  • Точно
  • Неточно
 • Прашање од

  2. Најстарата домашна мачка имала 38 години

  • Точно
  • Неточно
 • Прашање од

  3. Ако на шкорпијата и ја исечете опашката, за неколку недели ќе им порасне нова

  • Точно
  • Неточно
 • Прашање од

  4. Машките лавови можат да се парат по 20 пати на ден ако женката е во можност

  • Точно
  • Неточно
 • Прашање од

  5. Нилскиот коњ самиот произведува заштита за сонце во црвена боја

  • Точно
  • Неточно
 • Прашање од

  6. Златната жаба има отров кој може да убие 10 возрасни луѓе

  • Точно
  • Неточно

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

2 поени
Upvote Downvote