in

Погоди на која фудбалска репрезентација припаѓа логото! (КВИЗ)

 • Прашање од

  Која екипа го има ова лого?

  • Португал
  • Шпанија
  • Франција
  • Германија
 • Прашање од

  Која екипа го има ова лого?

  • Швајцарија
  • Лихнештајн
  • Холандија
  • Белгија
 • Прашање од

  Која екипа го има ова лого?

  • Аргентина
  • Бразил
  • Чиле
  • Колумбија
 • Прашање од

  Која екипа го има ова лого?

  • Парагвај
  • Хондурас
  • Перу
  • Уругвај
 • Прашање од

  Која екипа го има ова лого?

  • Саудиска Арабија
  • Алжир
  • Египет
  • Либија
 • Прашање од

  Која екипа го има ова лого?

  • Јапонија
  • Јужна Кореја
  • Кина
  • Виетнам

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote