in ,

УбавоУбаво Што?Што?

Мерило за општа култура во шест прашања! [КВИЗ]

Квиз кој ќе ве натера да размислите и дознаете нови нешта!

 • Прашање од

  Колку жени имал Хенри VIII?

  • 4
  • 6
  • 8
 • Прашање од

  Која година завршила втората светска војна?

  • 1945
  • 1921
  • 1965
 • Прашање од

  Името на претседателот на САД пред Доналд Трамп

  • Џо Бајден
  • Барак Обама
  • Френклин Рузвелт
 • Прашање од

  Името на претседателот на САД пред Барак Обама

  • Џорџ Буш
  • Кофи Анан
  • Џон Кенеди
 • Прашање од

  Кој јаткасти плод се користи при правењето на маррципанот?

  • Ореви
  • Бадеми
  • Лешници
 • Прашање од

  Која е највисоката планина во светот?

  • Мачу Пикчу
  • Планината Еверест
  • Алпите

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote