in

Кој фудбалер треба да ти биде најдобар пријател?! [ТЕСТ]

Фан сте на фудбалот? Дознајте кој фудбалер треба да ви биде најдобар пријател!

 • Прашање од

  Каде би сакале да живеете?

  • Бразил
  • Америка
  • Англија
  • Шпанија
  • Португалија
  • Италија
 • Прашање од

  Како ве знае вашето друштво?

  • Паметен/на
  • Талентиран/а
  • Смирен/а
  • Дружољубив/а
  • Перфекциониста
  • Флерт тип/ка
 • Прашање од

  Дали мислите дека сте доволно кул?

  • Секако
  • Од време на време
  • Мислам дека не сум!
 • Прашање од

  Според вас, еден фудбалер кога го достигнува врвот?

  • Кога ќе освои награда за играч на годината
  • Кога ќе го освои Светскиот Куп
  • Кога ќе освои Лига на Шампиони
  • Кога ќе биде играч со најмногу голови дадено по сезона
  • Кога ќе има најмногу пари од сите
  • Кога ќе има најмногу следбеници на инстаграм
 • Прашање од

  Вие да бевте фудбалер, после пензионирањето што ќе правевте?

  • Ќе основав своја фирма за облека или парфеми
  • Веднаш ќе земев лиценца и ќе постанев тренер
  • Добри ми се односите со луѓето, ќе постанев менаџер
  • Ќе земав обука за менацерство
  • Би одел на одмори!
 • Прашање од

  Според вас, кој треба да му биде менаџер на еден успешен фудбалер

  • Некој од неговото семејство
  • Таа работа да се остави на професионалци
  • Некој близок приајтед
 • Прашање од

  Да бевте фудбалер како ќе го искористувавте вашето слободно време?

  • Со тренирање
  • Со семејството
  • Да се унапредувам себе си на други пољина
  • Ќе правев забави

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote