in

Што?Што?

Кој е најдолгиот железнички тунел во светот? Интересен квиз кој ќе ве изненади! [КВИЗ]

Продолжува серијалот од најинтересните квизови! Квиз кој ќе ве натера да размислите и дознаете нови нешта!

 • Прашање од

  Тунелот The Channel е најдолгиот железнички тунел во светот

  • Точно
  • Неточно
 • Прашање од

  Жена чекорила на месечината

  • Точно
  • Неточно
 • Прашање од

  Синот на председателот Теодор Рузвелт се викал Кермит

  • Точно
  • Неточно
 • Прашање од

  Отворачот на конзерви бил пронајден после 45 години од првата конзерва

  • Точно
  • Неточно
 • Прашање од

  Мек Доналдс има на секој континент освен на еден

  • Точно
  • Неточно
 • Прашање од

  Има повеќе од 100 моста над реката Амазон

  • Точно
  • Неточно

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote