in

Кој е најуспешниот голгетер во историјата на фудбалот? [КВИЗ]

Имаме само едно прашање. Кој од следниве играчи има дадено најмногу голови?

 • Прашање од

  Најголемиот голгетер во историјата на фудбалот?

  • Герд Милер
  • Лионел Меси
  • Зико
  • Алфредо ди Стефано
  • Кристијано Роналдо
  • Ференц Пушкаш
  • Ромарио
  • Пеле
  • Јосеф Бикан

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote