in

Што?Што?

Дали луѓето светат во темница? Еден од најтешките квизови по општа култура ! [КВИЗ]

Најтешкиот и најинтересниот квиз по општа култура!

 • Прашање од

  1. Луѓето светат во темница. Но е премногу е тешко да се забележи

  • Точно
  • Неточно
 • Прашање од

  2. Има повеќе калории во една кикиритка од 2 кила стек

  • Точно
  • Неточно
 • Прашање од

  3. Универзитетот Оксворд постои повеќе од Ацтешката Империја

  • Точно
  • Неточно
 • Прашање од

  4. Факс машината била патентирана во 1843

  • Точно
  • Неточно
 • Прашање од

  5. Најстарото живо суштество на планетата е зелката Harriet

  • Точно
  • Неточно
 • Прашање од

  6. На земјата, масата на термитите е многу поголема од масата на луѓето

  • Точно
  • Неточно

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

-1 поени
Upvote Downvote