in

Знаете ли каде потонал Титаник? Обидете се да одговорите на следните прашања! (КВИЗ)

Доколку одговориш 5/6 прашања од општо знаење, ти имаш високо познавање на работите.

 • Прашање од

  Каде потонал Титаник?

  • Атлански океан
  • Тихи океан
  • Индијски океан
  • Средоземно море
 • Прашање од

  Кој е следен број во низата 8, 10, 13, 17, 22, ?

  • 24
  • 31
  • 28
  • 36
 • Прашање од

  Колку заби има човекот?

  • 24
  • 30
  • 32
  • 40
 • Прашање од

  Во којa држава се одржаа последните Олимписки Игри?

  • Јужна Кореја
  • Бразил
  • Јапонија
  • Русија
 • Прашање од

  Кој од следните глумци не глумел во филм на Pixar?

  • Taraji P. Henson
  • Keanu Reeves
  • Keegan-Michael Key
  • Julia Louis-Dreyfus
 • Прашање од

  Која од следниве песни не е објавена во 80сетите?

  • Take on me – A-HA
  • The Chain – Fleetwood Mac
  • Another One Bites The Dust – Queen
  • Don’t Stop Believin’ – Journey

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote