in

Дали овој суперхерој е од DC или од Marvel? (КВИЗ)

 • Прашање од

  Swamp Thing?

  • DC
  • Marvel
 • Прашање од

  Martian Manhunter?

  • DC
  • Marvel
 • Прашање од

  Captain Atom?

  • DC
  • Marvel
 • Прашање од

  Storm?

  • DC
  • Marvel
 • Прашање од

  Shazam?

  • DC
  • Marvel
 • Прашање од

  Negasonic Teenage Warhead?

  • DC
  • Marvel
 • Прашање од

  Squirrel Girl?

  • DC
  • Marvel

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote