in

УбавоУбаво Што?Што? СлаткоСлатко НервозенНервозен СмешноСмешно

Проверете го вашето знаење: Која е најмала држава во светот? (КВИЗ)

Portrait of girl thinking with thought bubble

 • Прашање од

  Кој од следниве турнири не е Гренд Слем турнир?

  • Дејвис Куп
  • Ролан Гарос
  • Вимблдон
  • У.С. Опен
 • Прашање од

  Кој од следниве произведувачи на автомобили е американска компанија?

  • МекЛарен
  • Тојота
  • Шевролет
  • Порше
 • Прашање од

  Која е најмалата држава во светот?

  • Лихнештајн
  • Луксембург
  • Монако
  • Ватикан
 • Прашање од

  Која репрезентација го освои минатото Светско Првенство?

  • Шпанија
  • Португалија
  • Франција
  • Германија
 • Прашање од

  Кој е главен град на Естонија?

  • Вилнус
  • Рига
  • Талин
  • Минск
 • Прашање од

  Каде се наоѓа Берово?

  • Источниот дел од Македонија
  • Јужниот дел од Македонија
  • Северниот дел од Македонија
  • Западниот дел од Македонија

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

-3 поени
Upvote Downvote