in

УбавоУбаво СлаткоСлатко

Многу возрасни нема да успеат точно да го решат овој квиз! [КВИЗ]

Тежок квиз кој прилично ќе ве намачи! Ако сте спремни ајде да почнеме!

 • Прашање од

  Крикот на лавот може да се слушне на далечина од 8 километри!

  • Точно
  • Неточно
 • Прашање од

  Во која планета живееме?

  • Марс
  • Земја
  • Меркур
 • Прашање од

  Кој е најмалиот прост број?

  • 0
  • 1
  • 2
 • Прашање од

  Што значи Екинокс?

  • Ротацијата на светот околу сонцето
  • Приближување на светот околу сонцето
  • Кога зраците на сонцето паѓаат со 90 степени на Екватор
 • Прашање од

  Која е формулата на јаглерод моноксид

  • CO
  • CO2
  • H2SO4
 • Прашање од

  Колку коски има здрав човек?

  • 226
  • 108
  • 206
 • Прашање од

  Да сметаме дека се движиме со 90 километри на час, колку време ни е потребно за да стигнеме цел од 45 километри?

  • 1 час
  • 2 часа
  • 30 минути
 • Прашање од

  Австралија е поширока од Месечината!

  • Точно
  • Неточно

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

-1 поени
Upvote Downvote