in

Доколку одговориш на овие прашања, ти си само за во Hogwarts (КВИЗ)

 • Прашање од

  Од кој филм е оваа сцена?

  • Prisoner of Azakaban
  • Goblet of Fire
  • Half Blood Prince
 • Прашање од

  Од кој филм е оваа сцена?

  • Philosopher’s Stone
  • Goblet of Fire
  • Chamber of Secrets
 • Прашање од

  Од кој филм е оваа сцена?

  • Deathly Hallows
  • Goblet of Fire
  • Order of Phoenix
 • Прашање од

  Од кој филм е оваа сцена?

  • Chamber of Secrets
  • Half Blood Prince
  • Order of Phoenix
 • Прашање од

  Од кој филм е оваа сцена?

  • Prisoner of Azakaban
  • Chamber of Secrets
  • Philosopher’s Stone
 • Прашање од

  Од кој филм е оваа сцена?

  • Deathly Hallows
  • Order of Phoenix
  • Half Blood Prince

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote