in

НервозенНервозен WTFWTF СлаткоСлатко УбавоУбаво

Измерете го вашето знаење по општа култура во шест прашања! [КВИЗ]

Продолжува серијалот од најинтересните квизови! Квиз кој ќе ве натера да размислите и дознаете нови нешта!

 • Прашање од

  Варшава е главен град на Бугарија?

  • Точно
  • Неточно
 • Прашање од

  Валутата на Франција е франци?

  • Точно
  • Неточно
 • Прашање од

  Бен Невис е највисоката планина во Велика Британија?

  • Точно
  • Неточно
 • Прашање од

  Основачот на Гугл е Стив Џобс?

  • Точно
  • Неточно
 • Прашање од

  Валета е главниот град на Кипар?

  • Точно
  • Неточно
 • Прашање од

  Статистички, летањето со авион е побезбедно од патување со кола?

  • Точно
  • Неточно

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote