in

УбавоУбаво

Измерете го вашето знаење по општа култура! [КВИЗ]

Измерете го вашето знаење по општа култура во шест прашања!

 • Прашање од

  Колку векови владеела Османлиската Империја?

  • 1
  • 2
  • 3
 • Прашање од

  Долу наведеното знаме на кој држава е?

  • Јамајка
  • Јужна Африка
 • Прашање од

  Која боја е тиркизна?

  • 1
  • 2
  • 3
 • Прашање од

  Кое е логото на НАТО?

  • 1
  • 2
  • 3
 • Прашање од

  1 милиметар колку сантиметри е?

  • 0.01
  • 10
  • 0.1
 • Прашање од

  Која е најновата социјална мрежа?

  • 1
  • 2
  • 3

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

2 поени
Upvote Downvote