in

УбавоУбаво

Дали можете да ги поврзете следниве песни со нивните изведувачи? (КВИЗ)

 • Прашање од

  Careless Whisper?

  • George Michael
  • Duran Duran
  • Robbie Williams
 • Прашање од

  Paint it black?

  • The Sex Pistols
  • The Rolling Stones
  • Guns N’ Roses
 • Прашање од

  Umbrella?

  • Shakira
  • Rihanna
  • Beyonce
 • Прашање од

  Tisina?

  • Bajaga
  • EKV
  • Bijelo Dugme
 • Прашање од

  Hypnotize?

  • 2pac
  • Eazy-E
  • Biggie Smalls
 • Прашање од

  Africa?

  • TOTO
  • Scorpions
  • Dire Straits

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote