in

Постојат 4 главни естетики за Ноќта на вештерките – кој е вашиот? [ТЕСТ]

 • Прашање од

  1. Изберете нешто за да соберете бонбони во:

  • Кофа во облик на тиква
  • Торба во облик на перница
  • Кофа во облик на костурска глава
  • Плетена кошничка
 • Прашање од

  2. Изберете костум за вашето милениче!

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
 • Прашање од

  3. Изберете боја за ноќ на вештерките!

  • Портокалова
  • Зелена
  • Виолетова
  • Црна
 • Прашање од

  4. Изберете страшен семеен филм!

  • Hocus Pocus
  • Halloweentown
  • The Addams Family (1991)
  • The Nightmare Before Christmas
 • Прашање од

  5. Изберете фенер!

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
 • Прашање од

  6. Изберете декорација за ноќта на вештерките!

  • Тикви
  • Хартиени љилјаци
  • Полу-закопани зомбиња
  • Светилки од тиква

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote