in

Дали можеш да ја поврзеш куќата со ликовите од Дизни? (КВИЗ)

Обиди се да ги поврзеш ликовите со нивните домови во популарните цртани филмови на Дизни.

 • Прашање од

  На кој лик е оваа куќа?

  • The Beast
  • Maleficent
  • Jim Hawking
  • Merlin
 • Прашање од

  На кој лик е оваа куќа?

  • Rapunzel
  • Merida
  • Prince Eric
  • Jim Hawking
 • Прашање од

  На кој лик е оваа куќа?

  • Aurora
  • Robin Hood
  • Седумте Џуџиња
  • Pinocchio
 • Прашање од

  На кој лик е оваа куќа?

  • The Beast
  • Ariel
  • Quasimodo
  • Prince Eric
 • Прашање од

  На кој лик е оваа куќа?

  • Jasmine
  • Rapunzel
  • Tiana
  • Taran
 • Прашање од

  На кој лик е оваа куќа?

  • Yes
  • No
  • The Beast
  • Mr. Toad

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote