in

Точно или неточно? Дали можете да ги разликувате вистинските факти од лажните? (КВИЗ)

Тестирајте го вашето знаење.

 • Прашање од

  Сиднеј е главен град на Австралија.

  • Точно
  • Неточно
 • Прашање од

  Рибите не можат да трепкаат.

  • Точно
  • Неточно
 • Прашање од

  Планината Килиманџаро е највисока планина на светот.

  • Точно
  • Неточно
 • Прашање од

  Октагонот има 8 страни.

  • Точно
  • Неточно
 • Прашање од

  Виетнамскиот е официјален јазик во Канада.

  • Точно
  • Неточно
 • Прашање од

  Секој континент има Мекдоналдс освен Антертикот.

  • Точно
  • Неточно

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote