in

Прашања на кои љубителите на Дизни ќе ги знаат одговорите (КВИЗ)

 • Прашање од

  Како се вика главниот ресторан во Ratatouille?

  • Cheteau Rate
  • Entrecote
  • Fromage
  • Gusteau’s
 • Прашање од

  Што пишува на десната ногата на Woody во првиот филм на Toy Story?

  • Made in China
  • Andy
  • Toy
  • Cowboy
 • Прашање од

  Во кој филм на Дизни можеме да го најдеме ликот Pascal?

  • The Aristocats
  • Lilo & Stitch
  • Tangled
  • Mulan
 • Прашање од

  Колку ликови го сочинуваат тимот на Big Hero?

  • 3
  • 4
  • 6
  • 10
 • Прашање од

  Во кое животно се претвори Kuzco?

  • Овца
  • Лама
  • Коза
  • Жирафа
 • Прашање од

  Во која држава се случува анимираниот филм Brave?

  • Шкотска
  • Ирска
  • Англија
  • Велс

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote