in

СлаткоСлатко УбавоУбаво

Кога Ерик Кантона го постигна првиот хет-трик во Премиер Лигата?! Интересен квиз кој ќе ве намачи! [КВИЗ]

Квиз кој со неговите прашања ќе ве намачи!

 • Прашање од

  Организмот со повеќе хромозоми е поразвиен

  • Точно
  • Неточно
 • Прашање од

  Најпродаваниот телефон во светот не е Нокиа, туку моделот на Apple, Iphone 5S

  • Точно
  • Неточно
 • Прашање од

  Боб Дилан е единствениот музичар кој има добиено Нобелова награда по литература!

  • Точно
  • Неточно
 • Прашање од

  Вејн Руни го постигна својот првенец во Премиер лигата против Манчестер Сити!

  • Точно
  • Неточно
 • Прашање од

  Атлетико Мадрид го освои УЕФА 2017 Супер Купот!

  • Точно
  • Неточно
 • Прашање од

  Ерик Кантона е првиот играч кој постигна хет-трик во Премиер Лигата!

  • Точно
  • Неточно
 • Прашање од

  Запалката е пронајдена пред ќибритот

  • Точно
  • Неточно
 • Прашање од

  Полот на Tweety е машко!

  • Точно
  • Неточно
 • Прашање од

  Јужна Африка има 25 официјални јазици

  • Точно
  • Неточно
 • Прашање од

  Нокиа е име на град во Финска

  • Точно
  • Неточно

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote