in

Каде треба да одите на одмор? Направете сендвич и дознајте! [ТЕСТ]

Каде треба да одите за одмор? Дознајте!

 • Прашање од

  Изберете леб!

  • Леб од пченица
  • Ржан Леб
  • Леб со сусам
  • Багет
 • Прашање од

  Изберете зеленчук!

  • Краставица
  • Пиперка
  • Марула
  • Домат
   Tomato isolated on white background
 • Прашање од

  Кромид?

  • Да
  • Не
 • Прашање од

  Изберете едно од долу наведените!

  • Краставички
  • Маслинки
  • Варена пченка
 • Прашање од

  Сега да одбереме месо!

  • Фуме од мисирка
  • Жамбон
  • Пилешко
  • Бифтек
  • Розбиф
  • Не јаде месо!
 • Прашање од

  Избери едно од долу наведените!

  • Суџук
  • Пршута
  • Салама
  • Не јаде месо!
 • Прашање од

  Изберете сирење!

  • Чедар сирење
  • Бело сирење
  • Тврдо сирење
 • Прашање од

  Изберете сос!

  • Мајонез
  • Кечап
  • Барбеќу сос
  • Сенф

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote