in

УбавоУбаво СлаткоСлатко

Квиз за главни градови во шест прашања! [КВИЗ]

Серија Јужна Америка!

 • Прашање од

  1. Главен град на Бразил?

  • Рио
  • Сао Паоло
  • Бразилиа
 • Прашање од

  2. Главен град на Ел Салвадор?

  • Санта Ана
  • Санта Мигел
  • Сан Салвадор
 • Прашање од

  3. Главен град на Мексико?

  • Гвадалахара
  • Мексико Сити
  • Тихуана
 • Прашање од

  4. Главен град на Куба?

  • Хавана
  • Камагвеј
  • Сантиаго де Куба
 • Прашање од

  5. Главен град на Доминиканска Република?

  • Сантиаго
  • Ла Романа
  • Санто Доминго
 • Прашање од

  6. Главен град на Гватемала?

  • Вила Нуева
  • Гватемала Сити
  • Мадрид

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

-1 поени
Upvote Downvote