in

СлаткоСлатко

Hablas español? Колку знаете за шпанскиот јазик? [КВИЗ]

Дали ги знаете елементарните работи по шпанскиот јазик? Проверете го вашето знаење!

 • Прашање од

  Како се вика кревет на шпански?

  • Verde
  • Ropa
  • Cama
  • Vieja
 • Прашање од

  Како ќе му посакаме среќен роденден на некој што зборува шпански?

  • De Nada
  • Feliz Cumpleanos
  • Que Pasa
  • Lo Siento
 • Прашање од

  Како се вика бројот 7 на шпански?

  • Siete
  • Diez
  • Seis
  • Dos
 • Прашање од

  Како се вика излез на шпански?

  • Rojo
  • Casa
  • Salida
  • Fuego
 • Прашање од

  Кога некој ќе ни каже aqua, што тоа значи?

  • Река
  • Море
  • Вода
  • Океан
 • Прашање од

  Која боја е gris?

  • Виолетова
  • Бела
  • Сина
  • Сива

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote