in

СлаткоСлатко

Кој бургер треба да го порачате денеска? [ТЕСТ]

Се двоумите што да јадете денеска? Ние ќе ви помогнеме со овој тест!

 • Прашање од

  Кажете ни дали сте студент или вработен/a?

  • Студент/ка сум!
  • Вработен/а сум!
 • Прашање од

  Колку често јадеш надвор?

  • Скоро секој ден!
  • Неделно еден до два пати!
  • Месечно еден до два пати!
  • Не порачувам воопшто!
 • Прашање од

  Како го поминуваш твоето слободно време?

  • Гледам филм или серија
  • Играм игри
  • Спортувам
  • Читам книги
  • Сурфам на интернет!
 • Прашање од

  Да речеме дека порачавте хамбургер. На што се обрнувате најмногу внимание?

  • Цената
  • Брзина
  • Хигиена
  • Вкус
 • Прашање од

  Која е вашата незаменлива состојка во хамбургер?

  • Домат
  • Печурка
  • Марула
  • Сирење/кашкавал
  • Кромид
 • Прашање од

  Можеме ли да го дознаеме и вашиот омилен сос?

  • Сенф со мед
  • Барбеќу сос
  • Бафало сос
  • Ранч сос
  • Мајонез со лук
 • Прашање од

  Дали обично преферирате пилешко месо или телешко месо?

  • Јас обожавам пилешко
  • Говедското месо ми е број еден!
  • Битно е да е месо!
 • Прашање од

  Кој е твојот омилен бургер од Burger King?

  • Big King
  • Whooper
  • Texas Smokehouse
  • Класичен пилешки бургер!
 • Прашање од

  За крај, изберете едно!

  • Кромид
  • Помфрит
  • Нагети
  • Пилешки тендери

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote