in

УбавоУбаво СлаткоСлатко

Дали сте зависни по вашиот телефон? [ТЕСТ]

Се прашувате ли колку сте зависни по вашиот телефон? Ајде заедно да дознаеме!

 • Прашање од

  Изберете го вашиот пол

  • Машко
  • Женско
 • Прашање од

  Колку години имате?

  • -18
  • 18-24
  • 25-34
  • 35-44
  • 45-65
  • 65+
 • Прашање од

  Колку време на ден поминувате на вашиот телефон?

  • Само по потреба, кога добивам важен повик/нотификација
  • Само неколку часа дневно
  • Неколку часа само на одредена апликација…
  • Телефонот не ми паѓа од рака…
 • Прашање од

  За време на средба со пријателите, дали го користите вашиот телефон?

  • Да, воопшто не се фокусирам на средбата
  • Се додека другата страна не го користи својот телефон, не го користам и јас
  • Го користам само за кратки одговарања на важни пораки
  • Не, целосно се фокусирам на разговорот/пријателите
 • Прашање од

  Дали го користите вашиот телефон за време на филмските паузи?

  • Понекогаш, зависи до ситуацијата
  • Задолжително го проверувам мојот телефон
  • Ако има некоја нотификација, ја проверувам
  • Нема потреба од пауза, задолжително го користам мобилниот телефон
 • Прашање од

  Какво би било вашето расположение во средина без интернет конекција?

  • Тажно
  • Вознемирено
  • Среќно
  • Неутрално
  • Панично
  • Емотивно погодени
 • Прашање од

  Кое е првото нешто што го правите откако ќе се разбудите?

  • Се рассонувам, го мијам лицето
  • Проверувам колку е часот на телефон
  • Се трудам повторно да заспијам
  • Имам романтична интеракција со таванот
  • Ги проверувам социјалните мрежи
 • Прашање од

  Кое од долу наведените emoji сте го искористиле последно?

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote